Zvezda je teškom mukom slavila protiv Studentskog centra

zvezda je teškom mukom slavila protiv studentskog centra zvezda je teškom mukom slavila protiv studentskog centra

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Studentski centar u dvorani “Morača” sa 91-77, u 12. kolu regionalne ABA lige.

Crnogorski reprezentativac opravdao je ulogu neugodnog protivnika, pogotovo na domaćem terenu, koju je izgradio tijekom prethodne sezone.

Već u prvoj četvrtini, koja je protekla vrlo neizvjesno, najčešće su bili u vodstvu koje je u jednom trenutku iznosilo i 9-4. Tome je značajno doprinio kvalitetan šut jer su pogodili 3 trice s 50% uspješnosti.

No, nakon koša Napiera prvi dio završio je neriješenim rezultatom (21-21), iako je isti igrač propustio priliku za preokret tricom na kraju.

Zato je to učinio Rokas Gedraitis čim je počela druga trećina tricom za 24-21. Nakon koševa Bogavca iz slobodnih bacanja domaći su izjednačili, ali to je bilo sve što su uspjeli u ovom dijelu koji je pripao srpskoj momčadi.

Nešto manje od minute i pol prije kraja poluvremena najveća razlika do sada ostvarena je nakon ubačene trice Lazića. No, preko Drobnjaka i Dawkinsa, koji su bili stopostotni iz jedanaesterca, zaostatak je smanjen na vrlo pristojnu razliku te su Studenti na polovici utakmice gubili 46-41.

Ubrzo je Lazić još jednim udarcem iz daljine donio prvu dvoznamenkastu razliku (51-41), što se u jednom trenutku činilo kao najveća prednost na utakmici, no nije bilo tako jer se situacija na terenu jednom okrenula. opet. Ipak, domaći su Košarkaši bili strpljivi, polako su sustizali zaostatak, a na kraju trećine i poveli.

Najzaslužniji za kraj bili su Borna Kapusta s tricom i asistencijom u svojoj maniri te Aubrey Dawkins s dva atraktivna zakucavanja. Košarkaši predvođeni Dejanom Jakarom ponovno su u završnici četvrtine postigli poene slobodnim bacanjima koji su doveli do preokreta pa su u posljednjih 10 minuta imali prednost od 65-63.

No, nisu imali snage boriti se s euroligašem do kraja. Napier je vratio prednost Zvezdi tricom početkom posljednje dionice, nakon koje viceprvak više nije dopustio da ispusti stečeno. Već nakon trice Davidovca nakon nešto više od tri i pol minute igre u ovom dijelu bilo je +9 za crveno-bijele (76-67).

Poenima Luke Mitrovića na kraju se stiglo do 15 poena viška (80-74), a razlika u kvaliteti bila je jasno izražena.

Najučinkovitiji na utakmici bio je Luka Mitrović s 20 poena, od čega 18 u drugom poluvremenu. Statistici su dodali i 7 skokova i 3 završna dodavanja.

Istaknuli su se i playmakeri Jago Mateus s 15 i Shabaz Napier s 13 poena, dok je Lazić imao poen manje.

U poraženom sastavu Igor Drobnjak je upisao 17 poena i 4 asistencije, a Emir Hadžibegović 13 poena i 4 skoka.