Uvjerljiva pobjeda Zvezde uz rekord sezone Nemanje Nedovića!

Košarkaši Crvene zvezde osvetili su se Zadru u gostima za jedini ovosezonski poraz i slavili s uvjerljivih 95-76 u 19. kolu ABA lige.

Najzaslužniji za pobjedu bio je Nemanja Nedović koji je postavio rekord sezone u regionalnom natjecanju. Domaćin nije imao što tražiti uz odličan šut Zvezde, koji se nastavlja i nakon utakmica protiv Igokee i Maccabija.

Domaći su se držali u prvoj četvrtini, ali su na kraju izgubili s 4 poena zaostatka, ponajviše zahvaljujući još jednoj dobroj partiji Nemanje Nedovića.

Prethodno su se crveno-bijeli tricom Petruševa i poenima Mitrovića odvojili na 12-6, no Zadrani su uspjeli preko Matea Drežnjaka koji je sa 7 uzastopnih koševa neutralizirao zaostatak i čak poveli s 13-12 (prikaz, ostalo).

Ipak, bilo je to posljednje vodstvo hrvatske momčadi. Košarkaši Zvijezde ponovno su zapalili, a to je nagovijestio kapetan Branko Lazić pogodivši tricu odmah na početku drugog poluvremena, u kojem su kasnije nanizali još 4 uspješna pokušaja iz velike daljine za ukupni rezultat. od devet.

Ubrzo je Facundo Campazzo (28-18) donio prvu dvoznamenkastu prednost na utakmici, nakon čega je uslijedila serija trica Nedovića, koji je samo u ovom razdoblju srušio čak tri i odveo svoju momčad do velikog uspjeha. +16 (47-31) na poluvremenu.

Prethodno je prednost dosegla 21 poen kada je Luka Vildoza ubacio tricu.

U drugom poluvremenu utakmica je lagano privedena kraju, a već u trećoj četvrtini dolazi se do nove najveće prednosti, kada nakon ubačaja Mitrovića dolazi do 55-33.

Zadar nije mogao ništa s ovakvim šutem, s kojim je momčad Duška Ivanovića nastavila, ovoga puta ponajviše zahvaljujući Dobriću koji je ubacio tri od ukupno četiri trice.