Mega je napravila iznenađenje nakon odlaska Topića i spasila poziciju Partizana, nevjerojatna partija Miljenovića!

Košarkaši Mege svladali su sudionika Europskog kupa Cedevitu Olimpiju rezultatom 97-86 u 14. kolu regionalne ABA lige.

Ovakav ishod odgovara još jednoj srpskoj momčadi – Partizanu, koji je ostao na drugoj poziciji, s istim brojem pobjeda i poraza kao i Cedevita Olimpija, koja je jedno mjesto iza. Mega pak ima 7 pobjeda i 7 poraza te je na šestom mjestu.

Sve do kraja prvog poluvremena nije izgledalo da Mega može napraviti iznenađenje. Slovenska momčad nametnula je svoj ritam i vodila od početka, au drugom dijelu imala +12.

Ipak, poenima Filipa Jovića 34 sekunde prije odlaska na veliki odmor Srbijanci su prišli na samo pola koša zaostatka, kada su gubili 39-38, a bivši igrač Partizana Gregor Glas zabio je za 41-38 na polovici susreta. igra.

Nakon dvije i pol minute u drugom poluvremenu Mega je prvi put povela na utakmici poenima odličnog Stefana Miljenovića za 44-43, a zatim i +8. Iako su gosti do kraja ovog dijela uspjeli izjednačiti na 60-60, završnica je u potpunosti pripala mladoj momčadi.

Mega je pokazala da može i bez Nikole Topića koji se vratio u Zvezdu. U njegovom izostanku u drugoj uzastopnoj utakmici zablistao je Stefan Miljenović, s kojim je zajedno igrao prošlu sezonu u OKK Beogradu. Odigrao je fenomenalnu i raznovrsnu partiju sa 25 poena, 8 skokova i 5 završnih dodavanja.

Sjajan je bio i Nikola Đurišić s 18 poena i 7 asistencija, dok je Uroš Plavšić upisao 15 poena, 7 skokova i 2 asistencije.

U redovima poražene momčadi Justin Cobbs asistirao je double-double s 22 poena, dok je bivši Košarkaš Crvene zvezde Jaka Blažič upisao 18 poena, 5 skokova i 4 asistencije.

Megu u sljedećem kolu očekuje gostovanje kod Borca u Čačku, dok Olimpija dočekuje Crvenu zvezdu.