EL: Olympiakos prošetao Berlinom, Obradović demolirao Barcelonu unatoč dobroj igri Kalinića (VIDEO)

Večeras su odigrane preostale dvije utakmice 17. kola Košarkaške Eurolige u kojima su upisane dvije manje-više očekivane uvjerljive pobjede.

Olympiakos je u Berlinu bio vrlo uvjerljiv protiv Albe 94-67.

Ipak, njemačka momčad vodila je većim dijelom prvog poluvremena, čak je razlika iznosila +11. Ipak, drugo poluvrijeme u potpunosti je pripalo Pireju.

Alec Peters bio je najučinkovitiji u pobjedničkoj momčadi s 23 poena, kojima je dodao i 7 skokova i jednu asistenciju. Nigel Williams-Goss upisao je 13 poena te po 2 skoka i asistencije, a Mustafa Fal 12 poena, 6 skokova i 3 zadnja dodavanja.

Filip Petrushev još uvijek nije zaslužio veliko povjerenje trenera Barkokasa, budući da u večerašnjoj pobjedi nije odigrao niti minute, dok je Nikola Milutinov imao 4 poena i 3 uhvaćene lopte za nešto više od pola utakmice na parketu.

U poraženoj momčadi Matt Thomas ubacio je 15, Matteo Spagnolo 11 (5 asistencija), a Sterling Brown 10 poena.

U sljedećem kolu Olympiakos dočekuje Olympiju iz Milana, dok će Alba ugostiti Žalgiris.

Monaco našeg trenera Saše Obradovića iznenađujuće je i uvjerljivo na svom parketu slavio protiv sada trećeplasirane Barcelone svladavši je rezultatom 91-71.

Momčad iz Kneževine vodio je od samog početka. već u drugoj četvrtini imao je 16 koševa viška, dok je u posljednjem razdoblju u jednom trenutku bilo i +30.

U pobjedi se najviše istaknuo Mike James s 20 poena te po 5 skokova i asistencija, a Alfa Diallo skupio je 19 poena, 4 skoka i 3 završna dodavanja.

U katalonskoj momčadi Jabari Parker upisao je 15 poena i 5 skokova, dok je naš Nikola Kalinić imao 10 poena i 5 uhvaćenih lopti.

Sljedeći tjedan Monaco ugošćuje Maccabi, a Barcelonu u El Clasicu dočekuje Real Madrid koji je neprikosnoveni lider natjecanja.