
Ninković je optužena da je, kao inspektor-prosvjetni savjetnik Pedagoškog zavoda u RS, pokušala otrovati pomoćnicu direktora S.T., a koja se uspijevala spasiti tako što je osjetila sumnjiv miris kafe.
Ninković terete da je to prvo uradila 8. decembra i ponovo 9. decembra 2022. godine u jutarnjim satima, prije dolaska S.T. na posao.
- Optužena je da je, krijući se od drugih zaposlenih, ušla u kancelariju koju koristi S.T., znajući da ona svako jutro pije kafu koja joj se priprema u kafe-kuhinji Pedagoškog zavoda RS i poslužuje svakog jutra na radnom stolu u kancelariji, nasula joj u šoljicu sa kafom, u neutvrđenoj količini, sredstvo koje može prouzrokovati smrt, jer sadrži natrijum hipohlorit, koji se u slobodnoj prodaji nalazi u sredstvima za čišćenje, dezinfekciju i izbjeljivanje-navodi se u optužnici.
Međutim, S.T. kafu, dodaje se, u oba navrata nije popila zbog sumnjivog mirisa, ali sudeći po optužnici, Ninković ni tada ne odustaje.
- Ninković je optužena da je potom 21. decembra 2022. godine oko 7.55 iskoristila istu situaciju i okolnosti kao ranije. U namjeri da ubije S.T., ušla je u njenu kancelariju, prišla do radnog stola, nakon čega je iz džepa izvadila zelenu kesicu sa natpisom ‘mravocid žoharocid’, u kojoj je bio insekticid u prahu, za koji je znala da je opasan i štetan za zdravlje ljudi, čiji je hemijski sastav fipronil, materija koja je štetna za zdravlje ljudi i koja pri višestrukoj izloženosti dovodi do oštećenja organa kod ljudi-istaknuto je u optužnici.
Potom je sadržaj iz te kesice, kako je naglašeno, nasula u prethodno pripremljenu kafu u crvenoj šolji, za koju je znala da je pripremljena za S.T., a nalazila se na njenom kancelarijskom stolu.
- Kašičicom, koja je bila u šolji sa kafom, promiješala je sadržaj, da bi nedugo zatim izašla iz kancelarije vodeći računa da je niko ne primijeti-naglašeno je u optužnici.
Kako je potvrđeno “Nezavisnim novinama”, optužnicu je podiglo Okružno javno tužilaštvo Banja Luka, a potvrdio ju je Okružni sud u ovom gradu.
