Srpski tenisač Novak Đoković uspješno je započeo obranu naslova u Wimbledonu.
U dvoboju prvog kola u četiri seta bio je bolji od Korejca Sonve Kwona.
Sa (6:3, 3:6, 6:3, 6:4)
Korejac je prvi break napravio na startu meča u trećem gemu.
Ipak, Đoković se uspio vratiti.
Dvaput mu je oduzeo servis za vodstvo od 1-0 u setovima.
U drugom setu Kwon je odmah na startu oduzeo servis našem tenisaču.
Onda je to još jednom napravio za velikih 4-0 protiv trećeg igrača planeta.
Kasnije je izjednačio na 1:1 u setovima
Đoković je u osmom gemu trećeg dijela utakmice uspio povesti s 2:1.
Bio je to jedini oduzet servis u trećem setu.
U četvrtom dijelu igre Đoković pravi prvi break u petom gemu.
Bio je to i odlučujući trenutak utakmice vrijedan trijumfa.
Đoković će se u drugom kolu sastati s pobjednikom meča između Australca Tanasija Kokinakisa i Poljaka Kamila Majrzaka.
Foto: Twitter / Wimbledon
www.sportskacentrala.com
