Nakon sastanka u Banskim dvorima obratio se premijer Plenković.
- Drago mi je da mogu pozdraviti finsku premijerku koja je prvi put u radnom posjetu Zagrebu. Zadovoljstvo mi je da smo razgovarali o pripremama za predstojeće Evropsko vijeće. Bilo je vrlo lijepo čuti snažnu podršku Finske hrvatskom članstvu u europodručju i hrvatskom članstvu u šengenskom prostoru. U 30. godini uspostave diplomatskih odnosa visoko cijenim podršku Finske ispunjenju ta dva cilja – rekao je premijer.

LOBIRANJE ZA ČOVIĆA
Potvrdio je i da su razgovarali o situaciji u Bosni i Hercegovini.
- Objasnili smo finskoj premijerki posebno važnost izmjene izbornog zakona u BiH kako bi izbori koji se trebaju održati u oktobru bili pravedni. Kako bi i hrvatski narod kao konstitutivni narod u Bosni i Hercegovini bio u poziciji kao i druga dva, a to je da je ravnopravan i da Hrvati biraju svoje predstavnike u predstavnička i najviša tijela Bosne i Hercegovine. Hrvatska tu godinama ima vrlo jasnu poziciju da želimo podržati BiH u njenom statusu dobivanja kandidata – rekao je Plenković.
- Čuli smo želju Finske da žele, napuštajući politiku neutralnosti, postati članica NATO-a jer u ovakvim okolnostima NATO je sigurnosni kišobran. Hrvatska to jako dobro razumije – dodao je.
