Srbijanska tenisačica Natalija Stevanović (prezivala se Kostić) ostvarila je veliki uspjeh plasiravši se u finale challenger turnira (ITF 60) u Nur Sultanu.
Bila je bolja od tenisačice iz Južne Koreje Na-Lae Han sa 2-1, po setovima 7:5, 3:6 i 7:6 (7:3).
U prvom setu uslijedila je nevjerojatna serija od 7 uzastopnih breakova (!) nakon kojih je bilo 5:5. Međutim, Nišlijka je prekinula ovaj ritam osvojivši, opet tijesno, gem na svoj servis, a zatim novim brejkom povela.
U drugom dijelu meča Korejka je tri puta uspjela slomiti servis naše tenisačice, jednom više od Natalije, pa je izjednačila na 1-1 u setovima.
Isti ritam bio je i u posljednjem setu, gdje je došlo do tiebreaka uz samo po jedan osvojen gem obje strane na vlastiti servis, no Stevanović se bolje snašao u dodatnoj igri i izborio finale.
Tamo će se sastati s drugom nositeljicom i 159. tenisačicom svijeta, Japankom Moyukom Uchiyamom, koja je u polufinalu izbacila Ruskinju Sofiju Lancere s 2-1 u setovima.
www.sportskacentrala.com
