Organizatori US Opena objavili su da nisu poduzeli ništa da Novak Đoković nastupi na posljednjem Grand Slamu sezone zbog velikog broja kritika.
U izjavi s US Opena ističu da nisu imali šanse pomoći Đokoviću. Posebno je zanimljivo da je Novak igrao u New Yorku u jeku epidemije 2020. i 2021. godine.
“Bili smo u kontaktu i sa State Departmentom, graničnom i carinskom službom. Pravila su promijenjena i za razliku od 2020. i 2021. nitko izvana ne može tražiti izuzeće. Vlada takve zahtjeve ne razmatra. Osnovan je u listopadu 2021. i nismo mogli učiniti apsolutno ništa.” stoji u priopćenju US Opena.
www.sportskacentrala.com
