Srpski tenisači su prve dana US Opena postigli uspjeh.
Pobijedili su Novak Đoković, Laslo Đere i Miomir Kecmanović. Dok Dušan Lajović večeras igra protiv Danila Medvedeva.
Ovaj turnir su posljednji put u karijeri igrali Diego Schwartzman i Dominic Thiem, koji uskoro odlaze u mirovinu.
I ekipa će pamtiti 2020. godinu. Tada je osvojio jedini Grand Slam u New Yorku, a krajem ove godine najavio je povlačenje. Osvojio je 17 naslova i 12 puta igrao u finalu na ATP touru. Također je imao najbolji ranking u karijeri kada je bio treći na svijetu.
Ove godine momčad je eliminisala nadu domaćeg tenisa, Ben Shelton. Schwartzman je poražen od Gaela Monfilsa.
Izvor: ( www.sportskacentrala.com / Javno.ba )
