Srbijanski tenisač Novak Đoković je prošao u treće kolo US Opena.
U meču između srpskih igrača, njegov sunarodnjak Laslo Đere se predao. Pri rezultatu 2:0 u setovima i 2:0 u trećem setu.
Đoković je dobio prva dva seta rezultatom po 6:4.
U prvom setu obje igračice su imale prilike za break. Koncentracija Djeruea je pala pri kraju seta. Đoković mu je oduzeo servis u 10. gemu i poveo 1:0.
U narednom setu se desio preokret za 5:4. Od 4:2 Lasla, olimpijski prvak je vezao četiri gema za vodstvo od 2:0 u setovima. Po drugi put Đoković je dominirao u ključnim trenucima seta.
Đoković je nastavio sa osvajanjem gemova na početku trećeg seta. Nakon prekida je poveo 2:0. Meč je okončan jer je Đere odustao zbog povrede.
Izvor: ( www.sportskacentrala.com / Javno.ba )
