
U Njemačkoj će jedna crkva morati biti zatvorena zbog grijanja Crkva svetog Pavla ostat će zatvorena tri mjeseca zimi zbog visokih troškova grijanja Posljednjih mjeseci brojne župe ….
u Njemačkoj su objavili da će njihove crkve zimi ostati zatvorene.
Bogoslužje se tada često održava u manjim prostorijama. Pavla sada se također odlučila na prisilni prekid.
“Zbog nestašice energije i poskupljenja, Crkva svetog Pavla želi učiniti svoj dio ušteda: od siječnja do ožujka 2023. nećemo raditi”, navodi crkva na svojim stranicama. Moto će tada biti “Crkva čini školu”, budući da će zajednica nuditi svoje usluge i događanja u kantini susjedne područne škole u luci u Bernhard-Nocht-Strasse.
“Preostala toplina nakon škole dovoljna nam je i imamo prekrasnu sobu s pogledom na Elbu samo nekoliko koraka od naše crkve”, stoji u priopćenju.
Prvi crkveni događaj tamo je služba 1. siječnja u 11:00 sati, javlja sueddeutsche
Crkva će biti u upotrebi do kraja prosinca i bit će grijana na 17 Celzijevih stupnjeva, rekao je pastor St Paulija Sieghard Wilm.
“Može postati hladnije s otvorenim vratima. Ali naručili smo i deke. Trebao bi biti dobro odjeven, ali nitko se ne mora smrzavati.”
izvor: Zanimljivosti dana
Online portale molimo.Ako kopirate originalni članak s naše stranice,MOLIMO VAS NAVEDITE NAS KAO IZVOR i MALO PROMIJENITE NASLOV SVOG ČLANKA. Hvala! TAKOĐER MOLIMO BIH PORTAL JAVNO.BA DA NE KOPIRA NAŠE TAGOVE I OVU BILJEŠKU
