ŠTETA! Dea Hardželaš propustila dvije meč lopte, pa ispala sa Wimbledona

21/06/2022

Bosanskohercegovačka Teniserka Dea Hardželaš ispala je iz kvalifikacija Wimbledona nakon poraza od Australijanke Jaimee Fourlis.

Dea je poražena 2:1, po setovima 5:7, 7:6(4), 6:4, i to nakon što je u drugom setu propustila dvije meč lopte. Servirala je za meč Dea pri rezultatu 5:3 u drugom setu, imala 40:15 i dvije meč lopte, ali je Australijanka uspjela da ih spasi, a potom iskoristi svoju drugu brejk loptu u tom gemu i dođe do 5:4, a onda u tiebrakeu osvoji set. Otišlo se u treći set gdje Dea odmah gubi servis, ali ga i vraća, da bi u 10. gemu pri rezultatu 5:4 za protivnicu ponovo izgubila servis, a time i meč.

Jaimee Fourlis će za nastavak puta na Wimbledonu igrati protiv Nadije Podoroske iz Argentine. 

Tenis/steta-dea-hardzelas-propustila-dvije-mec-lopte-pa-ispala-sa-wimbledona-769998″>sport1.oslobodjenje.ba