back to top

SLS BARAŽ: Bezbolan poraz, Radnički ostaje u superligi

Radnički 1923 – Železničar Pančevo 0:1 (0:1)

Grgić 26′

Nogometaši Radničkog iz Kragujevca poraženi su od Železničara iz Pančeva u revanš susretu baraža za popunu Super lige Srbije. No, uvjerljivom pobjedom u prvom susretu izabranici Nenada Lalatovića nastavljaju nastup u elitnom rangu srpskog Nogometa.

Grgić je imao sjajnu priliku u 20. minuti, kada je oduzeo loptu Gajiću na gol aut liniji, ali je ipak pucao pored dalje stative.

Napao je gostujuću momčad u ovom intervalu utakmice, nemajući što izgubiti.

Radnički je zamalo promašio goste u 23. minuti, ali je Kostić zamalo izbacio loptu s gol-crte.

No, napadački niz Železničara se isplatio i Žuvić je odlično uposlio Grgića koji je sjurio u šesnaesterac i u 26. minuti zatresao mrežu domaćina te tako smanjio ukupni zaostatak iz prvog susreta.

Zamalo je Zuvić povisio na 2-0 u 33. minuti, nakon snažnog udarca glavom nakon ubačaja s desne strane Gigića, ali je lopta otišla preko gola.

Odmah na drugoj strani istaknuo se vratar Železničara Mladen Živković. Nakon akcije dvojice prekaljenih Nogometaša Marka Mirića i Voja Ubiparipa, Živković je obranio već viđeni gol.

U finišu poluvremena vratar Lukić je nakon sjajne akcije spriječio Grgića da postigne svoj drugi i momčadski pogodak, pa je rezultat na Čika Dači na poluvremenu bio 0-1.

U drugom poluvremenu nije bilo puno prilika.

Pančevci su imali više udaraca koje nisu pretvorili u prilike.