SANIRAJU SE ŠTETE U ZAGREBU NAKON VELIKOG POŽARA: TRAMVAJI NE VOZE, NEMA VODE, ČETVERO POVRIJEĐENIH

01/06/2022

Frankopanskom ulicom i dalje ne voze tramvaji, a zbog sanacije cjevovoda, dio ljudi je i bez vode.

Stanovnici su privremeno ostali i bez plina jer su radnici bagerom probili plinovod zbog kojeg je došlo do požara. Kako su objavili iz Civilne zaštite, u 23.17 stigla je dojava da je tokom radova na sanaciji puknute vodovodne cijevi bager probio plinovod te je došlo do požara.

O svemu su odmah obavijestili hitne službe, a u nesreći su porijeđena četiri radnika koji su medicinski zbrinuti.

Radnici Plinare oko 1.20 sati zatvorili su ventil te se plamen smanjio, a 25 minuta kasnije više nije bilo otvorenog plamena.

Na mjesto velikog požara u kojem su oštećeni jedan stan i izlog bio je i gradonačelnik Tomislav Tomašević koji je sinoć poručio da treba istražiti što se dogodilo i da će, ako je došlo do greške u proceduri, odgovorni biti sankcionirani.

  • Ovo se ne pamti, nedopustivo je da se ovako nešto događa – rekao je Tomašević i izvinio se se građanima zbog otežanog javnog prijevoza i u srijedu.

hayat.ba