Petro Andriuščenko, savjetnik gradonačelnika lučkog grada, koji djeluje u egzilu, rekao je da izvori među onima koji su ostali u ruševima grada vjeruju da će se glasati o budućnosti grada, iako je stanje i dalje takvo da stanovnici nemaju hrane i vode. Usto, većina ljudi evakuirala se iz tog lučkog grada.
Andriuščenko je za Observer rekao da bi najava referenduma mogla doći već u nedjelju, iako je rekao da još nema dokaza o uspostavljanju biračkih mjesta.
- Imamo neke informacije da ruske vlasti spremaju referendum i da bi ga mogle raspisati sutra, ali još ne znamo je li to tako. Ali vidimo puno integracije Mariupolja u ruski sistem, obrazovni sistem, bankarski sistem – rekao je, piše Index.
hayat.ba
