Tony Cetinski, jedan od regionalnih najpopularnijih i najuspješnijih pjevača komentirao je nastup grupe Lelek i mogućnost pobjede na ovogodišnjem Eurosongu.
-Mislim da bi ove godine, ako politika dozvoli, mogli biti u zasluženoj borbi za pobjedu na Eurosongu. Iskrene čestitke cijelom timu. Baš se osjeti da je kompletna priča pomno i pametno složena – rekao je Tony.
-Ova skladba i cijeli pristup nadilaze Euroviziju. Ovo je moj skromni dojam koji se ne mora slagati s mišljenjem svakoga koji prati ovaj festival. Mislim da Hrvatska ove godine ima velike, ako ne i najveće šanse do sada, da se sljedeće godine Eurovizija dogodi kod nas. A onda ako do toga dođe, neka nam Bog pomogne – istaknuo je, među ostalim.
Cetinski također ima iskustvo natjecanja na ovom velikom glazbenom događanju na kojemu je nastupio 1994. godine u Irskoj s pjesmom Nek’ ti bude ljubav sva, a malo tko se sjeća Jugovizije na kojoj je Tony predstavljao Hrvatsku s pjesmom “Marina“, koju već dugo nismo čuli kako izvodi.
Bilo je to 9. ožujka 1991. godine u Sarajevu, a Tony je u toj večeri završio na 8. mjestu. Muziku za pjesmu “Marina” potpisuje Boris Novković, tekst Stevo Cvikić, a za aranžman su zaslužni Nikica Kalogjera i Senad Galijašević, javnosti poznatiji kao Senna M.
Snimku nastupa pronašli smo i na YouTubeu sa svega 13.000 pregleda u pet godina. “Uz takvu muziku ljudi su mogli biti samo dobri“, “Lijepa pjesma. Jako lijepa. A ne ono na što se danas drmaju i tresu”, “Jao Toni, čovječe što je ovo”, “Autentičan glas 20. stoljeća, ovdje je imao 22 godine”, “Kuku za friz”, neki su od komentara fanova koji nisu propustili komentirati simpatičnu frizuru tada mladog pjevača.
S.M/Dnevno
Rijetki se sjećaju što je Tony Cetinski radio u Sarajevu ’91.: “Čovječe, što je ovo!?! Express.
