back to top

POZNATI PRVI ČETVRTFINALISTI Lige prvaka: Chelsea nadoknadio zaostatak iz prve utakmice, Benfica razbila Bruges (VIDEO)

Prvi četvrtfinalisti Lige prvaka su Chelsea i Benfica, nakon pobjeda koje su upisali večeras.

Chelsea u elitnom europskom natjecanju ima jako lošu sezonu na domaćem terenu jer je u prvom susretu uspio nadoknaditi jedan gol zaostatka i slaviti 2-0 protiv Borussije Dortmund na Stamford Bridgeu.

Prednost je donio Raheem Sterling u završnici prvog poluvremena. U 43. minuti prvo je promašio loptu koja je došla do njega, ali ju je opet uspio uhvatiti, a onda nakon prolaska protivničkog igrača zatresao mrežu.

U uvodnoj fazi drugog dijela utakmice Wolffa je nakon ubačaja Chilwella lopta pogodila u ruku pa je dosuđena najstroža kazna za Chelsea. U gol ga je pretvorio Kai Havertz, ali tek iz drugog pokušaja. Iz prve je nadmudrio Kepu i poslao loptu na drugu stranu, ali je ona završila na stativi. No, gostujući igrači su ranije ušli u šesnaesterac, pa se udarac ponovio, a njemački ofenzivac izveo ga je na identičan način, ali preciznije.

Na kraju se razigrao i vratar njemačkog sastava Alexander Meier, no Kepa je bio na visini zadatka i spasio gol i plasman u naredni krug.

Benfica je u uzvratnoj utakmici protiv Club Bruggea igranoj u Lisabonu bila više nego uvjerljiva slavivši s velikih 5-1. Kad se tome pridoda prednost od 2:0 iz prve utakmice, jasno je da ova utakmica nije bila dostojna osmine finala ovakvog natjecanja.

Belgijska momčad je dugo odolijevala, ali je potpuno poklekla u završnici prvog poluvremena.

Potom su golovima Rafe Silve u 38. i Gonzala Ramosa – koji je asistirao za prvi pogodak – u drugoj minuti nadoknade vremena domaći Nogometaši došli do ukupnih gotovo nedostižnih 4:0.

No, tu nisu planirali stati, dok je Bruges morao na sve ili ništa, što su znali iskoristiti. Ramos je u 57. minuti popravio učinak još jednim pogotkom za 3:0.

João Mario je u 71. minuti iskoristio jedanaesterac i dodatno povećao prednost na 4-0, a samo šest minuta kasnije David Neres “bacio” je petardu kada su lisabonci poveli 5-0.

Utješni pogodak zabio je Bjorn Meyer u 87. minuti, nakon asistencije Tejona Buchanana.