back to top

POČEO ABA PLAYOFF: Najbolji igrač lige neprimjetan, Budućnost deklasirala Zadar sa 100 poena

Košarkaši Budućnosti su poveli sa 1:0 u četvrtfinalnoj seriji ABA lige protiv Zadra. U Morači su izabranici Andreja Žakelja slavili sa rezultatom 100:69. Od sredine druge četvrtine počeli su stvarati razliku i na kraju došli nadomak polufinala.

Tijekom prve četvrtine niti jedna ekipa se nije uspjela značajnije odvojiti. U drugom dijelu igre Zadrani su imali prednost od +3 na polovici tog razdoblja. Međutim, u drugom dijelu treće četvrtine Podgoričani preuzimaju kontrolu i vode sa +6 nakon poluvremena 42:36.

Amerikanac Yogi Ferrell je briljirao sa 17 poena nakon 20 minuta igre, dok je Ramljak sa 10 poena bio jedini dvoznamenkasti strijelac u Zadru.

Budućnost je povećala tempo igre od treće četvrtine. Brzo su stekli dvocifrenu prednost i nakon nešto više od dvije minute u tom razdoblju imali vodstvo od 51:40 nakon koševa Kamenjaša i Makundua. Njihova najveća prednost bila je +19 pri rezultatu 68:49. Košarkaši Budućnosti iskoristili su zamah iz druge četvrtine i završili susret u velikom stilu.

Najbolji kod pobjednika bio je Ferrell sa 17 poena, dok je Tanasković postigao 15 poena. U ekipi Zadra, Ramljak je bio najefikasniji sa 14 poena, dok su Mazalin i Drežnjak dodali po 13 poena. Najkorisniji igrač u redovnom dijelu ABA lige, Luka Božić, postigao je samo 2 poena.

Zadar je domaćin sljedeće utakmice u seriji, koja je planirana za 19. travnja u 19 sati. Tada bi mogli proslaviti plasman u polufinale. Pobjednik utakmice između Partizana i Igokee ide dalje.

Izvor: Javno.ba