back to top

Loš kraj sezone u Euroligi za Zvezdu: Katastrofalni poraz u Istanbulu!

U posljednjem 34. kolu Eurolige Košarkaši Crvene zvezde poraženi su u Istanbulu od Anadolu Efesa rezultatom 100:55.

Obje ekipe su loše otvorile utakmicu, Zvezda je povela 6:5, ali je Efes napravio seriju i od tada je turska momčad stalno bila u prednosti. Mitrović je održao Zvezdu u životu, a rezultat na kraju prvog dijela bio je 15:11.

U drugom dijelu totalna dominacija turskog kluba, crveno-bijeli su imali dosta izgubljenih lopti, Gedraitis je pokušao za tri poena, upisao promašaj. Zatim i Jago nakon ofenzivnog skoka, ali bez poena. Potom je Oturu oba puta bio siguran s bijele točke nakon prekršaja Teodosića.

Još jedna izgubljena lopta Teodosića. Bryant siguran s penala nakon prekršaja Bolomboya. Zvezda nije imala rješenja za Bryanta, koji je planuo, a na kraju prvog poluvremena rezultat je bio 45:31.

Ništa novo ni na početku drugog poluvremena, Zvezda je igrala loše i u napadu i u obrani, Turci su povećavali prednost iu jednom trenutku otišli na plus 25. Bryant je nastavio tamo gdje je stao u prvom poluvremenu, još jedna izgubljena lopta za Zvezda, a onda i njegova nova trojka.

Loša reakcija Zvezde, Clyburn je dobio bod. Potom još jedna izgubljena lopta Teodosića i faul Tompkinsa na Willisu, koji je oba puta siguran s linije penala. Efes je zadržao prednost u posljednjoj dionici, Zvezda je izgledala kao rekreativna utakmica, a rezultat je bio 100:55.

Izvor: Javno.ba