Darko Lazić i Peđa Vujić su prije nekoliko mjeseci odlučili krunisati svoje dugogodišnje prijateljstvo duetskom pjesmom. Numera je već bila spremna, ali su se odlučili da je objave i oduševe publiku.
Peđa je ranije za medije otkrio kako je njihovo prijateljstvo dugo, kako su postali kumovi i kako su došli na ideju za saradnju.
- Znamo se veoma dugo. Kao dječak je dolazio na naše svirke, prije nego što je uopšte učestvovao u takmičenju “Zvezde Granda”. Kasnije smo se bolje upoznali u jednoj velikoj kafani u Pećincima gdje smo imali muzičku nedjelju i zajedno pjevali pjesme za dušu! Nije se znalo ko više urla na taj jadni mikrofon, a većina nas je bila malo “pod gasom”. Uglavnom, bilo je super druženje. On je već tada dolazio kao zvijezda svake nedjelje. Pošto smo svi zvali jedni druge “brate, bato, tebra”, on i ja smo odlučili da se zovemo “kume” i to traje do danas.

Darko Lazić je sada otkrio priču o njihovom kumstvu i istakao ulogu njihovog prijatelja, autora i umjetnika Dejana Kostića:
- Dejan Kostić je došao s idejom da snimimo pjesmu, i to nam se dopalo. Možda pjesma još nije zaživjela, ali vjerujem da će postići uspjeh jer je snimaju dva sjajna vokala, a to je upravo ono što publika voli – rekao je Lazić pa dodao:
- Mnogi govore da dueti više nisu popularni, ali to nije tačno, prolaze i publika ih voli. Znam da će ta pjesma zaživjeti, iako nije trenutno, kao mnoge pjesme koje su postale popularne poslije nekoliko godina. Sjetite se samo Šabana i mnogih drugih pjevača čije pjesme se i danas pjevaju, tako će biti i s ovom pjesmom – izjavio je Darko.
Objava PJESMA ĆE TEK DA ŽIVI: Darko Lazić progovorio o duetu koji je snimio sa kumom Peđom pojavila se prvo na Express.
Izvor: ( express.ba / Javno.ba )
