back to top

PETRIĆ: Diabate ima talenta, ali igra više nego što treba

Nogometaši Partizana i Crvene zvezde remizirali su u prvom vječitom derbiju ove sezone, pošto je utakmica u Humskoj završena rezultatom 1-1.

Trener crno-bijelih Gordan Petrić sažeo je dojmove na konferenciji za medije nakon utakmice.

Kao što sam najavio prije nekoliko dana, ulazimo u seriju ozbiljnih utakmica. Vjerujem da su igrači spremni i svjesni što nas čeka u narednom periodu. Vraćamo se nakon nervoze koju su svi vidjeli u prvih 20 minuta ove utakmice. Opet smo bili siromašni na drugu loptu, ali smo se konsolidirali. Zvezda je postigla lijep gol, onda smo izjednačili i mislim da smo bili još bliže pobjedi. Posebno me raduju mladi igrači na čelu s Belićem. Pokazali su da su budućnost Partizanaistaknuo je Petrić.

S obzirom na prednosti koje bi pobeda donela, trener crno-belih nije zadovoljan.

Sve u svemu, žao mi je što nismo pobijedili. Trijumfom bismo dobili na sigurnosti i samopouzdanju, ali ulazimo u ritam za koji vjerujem da će nas krasiti do kraja sezone. Rekao sam igračima u poluvremenu da budu mirniji. I to smo primijenili. I u drugom poluvremenu smo u nekim situacijama mogli biti smirenijiotkrio je trener Partizana.

Prvenstvenu utrku u Srbiji usporedio je sa situacijom u Škotskoj.

Mogu slikovito objasniti situaciju jer sam igrao u Rangersu, klubu sličnom Partizanu i Zvezdi. A tamo je utrka kao kod nas, kad dobiješ derbi kao da si uzeo naslov. Ima još puno za igrati i ne vjerujem da je titula Zvezdina. Ne razmišljam o Zvezdi. Mi imamo svoj put, oni svoj. Ne znam ni s kim će igrati sljedeći dvobojrekao je strateg crno-bijelih o bodovnoj razlici.

Govorio je i o svom igračkom kadru istaknuvši kako mu ne trebaju nova pojačanja.

Kao trener mislim da novi igrači nisu potrebni. Dok se sadašnji ne pomaknu, nisam za dovođenje novih. Vidjet ćemo što će biti u siječnju. Mislim da imamo igrače za borbu za naslov. Vraćaju se i neki ozlijeđeni igrači koji donose ravnotežupodsjetio je Petrić.

Zanimljivo, večeras je zamjerio najistaknutijem pojedincu u svojoj momčadi.

Iskren sam i neću jedno govoriti igračima, a drugo novinarima. Diabate ima talenta, ali igra više nego što je potrebno. Mogao je u nekim situacijama otežati Zvezdinu obranu. Talentiran je, ali mora biti konkretnijismatra strateg Partizana.

Osvrnuo se i na Ricardov nastup.

Ricardo nosi veliku težinu. Zvezda ima dva braniča koji su reprezentativci i prijeko je potrebno da Ricardo bude uz njih kao i u prethodnim utakmicama. Nosi veliki teret, ali ulaskom Bazdara i mladih igrača nadam se da ćemo ga malo rasteretiti. Ne sjećam se prijašnjih derbija, gledao sam ih kao i ti, pa sam ih zaboravio. Mislim da Ricciardo nema problema s derbijima. Isto se govorilo i o Nathu, pa se pokazao u pravom svjetlukazao je Petrić.