Australac Alexei Popyrin bio je bolji od srpskog Tenisera, pobijedivši ga rezultatom 6:4, 6:4, 2:6, 6:4.
Nakon što je treći nosilac Carlos Alcaraz neočekivano ispao od Botica van de Zandschulpa, 74. Tenisera svijeta, turnir više nema ni drugog nosioca koji je u New Yorku tražio svoj 25. Grand Slam naslov i 100. Teniski trofej, izvještavaju vijesti.
Ova godina je prva od 2017. godine kada rekorder po broju titula s turnira najvišeg ranga završava sezonu bez osvojenog Grand Slama. Na Australian Openu stigao je do polufinala, na Roland Garrosu je zaustavljen u četvrtfinalu, a u Wimbledonu je izgubio u finalu od Alcaraza.
Od 2002. godine nije se desilo da nijedan od Velike trojke svjetskog tenisa (Đoković, Rafael Nadal, Roger Federer) nije osvojio barem jedan Grand Slam u sezoni. Danas je situacija drugačija.
Federer je u mirovini, Nadal se bori sa povredama i formom, a Đoković nije uspio u svojim pokušajima. Podsjećamo, Jannik Sinner je pobijedio na Australian Openu, dok su Alcaraz osvojili Wimbledon i Roland Garros.
(24sata.info)
Objava Novak Đoković šokantno ispao sa US Opena je prvobitno objavljena na stranici 24sata.ba.
Izvor: ( 24sata.info / Javno.ba )
