MAMU NAPALI JER PLANIRA POSLATI ČETVEROGODIŠNJEG SINA SAMOG DO TRGOVINE: NEMA ŠANSE

18/06/2022

Ova mama je otišla na forum Mumsnet kako bi pitala druge ljude što misle o tome da jednog jutra pusti svog malog dječaka da ode sam do trgovine. Objasnila je da je udaljenost manje od 200 metara od njihove kuće i da vlasnici poznaju njezinog sina jer tamo redovito idu.

  • Živimo na prometnoj cesti, ali pločnik je širok i on ne bi morao prelaziti cestu – napisala je.
  • Vrlo je razuman i to će ga naučiti neovisnosti.

Također je rekla da misli da je njen sin dovoljno samouvjeren da ide sam.

  • Čini se malen, ali je sasvim sposoban otići u prodavnicu i sam kupiti stvari – to već radi, dok ja čekam vani ili u autu, otprilike godinu dana – objasnila je.

JE LI DJEČAK PREMALEN ZA TAKVU ODGOVORNOST?

No, dok je očito tražila podršku, drugi su je roditelji brzo odvratili od toga da svog dječačića pusti da ide u trgovinu bez pratnje odrasle osobe.

  • Nema šanse. Što bi išao u trgovinu u toj dobi? – napisao je neko.
  • O Bože, ne bih dopustio četverogodišnjaku da to učini – komentarisao je drugi.

LJUDI SU UGLAVNOM SLOŽNI DA JE PRERANO

U međuvremenu su neki pisali da nepotrebno izlaže sina riziku, jer nešto može poći po zlu.

  • Da, premalen je. Može zaboraviti ili omesti se u tome što mora uraditi, kao i pasti i doživjeti nezgodu putem – napisala je jedna pratiteljica.
  • Također ne bi znao kako reagirati ako se dogodi nešto neočekivano ili neugodno (npr. ako mu se približi dobronamjerni stranac, ako je neko neljubazan u trgovini itd.) – napisala je jedna osoba.
  • Dobro mu ide i dovoljno razvija neovisnost ako sam ulazi u trgovinu dok vi čekate ispred. To je dosta samostalnosti u ovoj fazi – dodao je neko.

hayat.ba