KRAJ PREMIJER LIGE: Arsenal izrazio bijes zbog izgubljene titule, Liverpool bez pobjede u pravoj goleadi, bivši prvak unatoč pobjedi seli u niži rang! (VIDEO)

Od 17 sati igraju se sve utakmice posljednjeg kola Premier lige čime je spuštena zavjesa na sezonu 2022/23.

Navijači Arsenala nadali su se da će njihov klub nakon dugo godina osvojiti naslov, no to se nije dogodilo. Topnici kao da su iskalili sav svoj bijes u posljednjoj utakmici petardom (5-0) na Emiratesu protiv Wolverhamptona.

Strijelci u prvom poluvremenu bili su dva puta Xhaka i jednom Bukayo Saka. U drugom dijelu igre ušli su i Gabriel Jesus i Jakub Kivior.

Aston Villa je nakon 12 godina uspjela izboriti plasman u europska natjecanja svladavši na Villa Parku najugodnije iznenađenje lige Brighton s 2-1.

Douglas Luiz doveo je svoju momčad u vodstvo u 8. minuti, dok je Watkins u 26. povisio na 2:0. Konačan rezultat postavljen je već do kraja poluvremena, nakon što je Denis Undav u 38. minuti prepolovio zaostatak.

Prvak iz 2016. Leicester pobijedio je West Ham 2-1, no sve je bilo uzalud jer će sigurno u Championship.

Na poluvremenu su Lisice vodile 1 golom Harveya Barnesa u 34. minuti, dok je Wut Faes u 62. udvostručio prednost. Konačni rezultat pokvario je Pablo Fornals u 79. minuti utakmice.

Uzalud, jer nisu se mogli veseliti pobjedi, a sve zbog minimalne pobjede Evertona (1-0) nad Bournemouthom na Goodisonu.

Pogodak za opstanak Karamela u Premier ligi zabio je Abdoulaye Doukure u 57. minuti.

Pravi rollercoaster viđen je na St. Mary’su u dvoboju Southamptona i Liverpoola, gdje je utakmica završila rezultatom 4-4!

Već u 14. minuti gosti su poveli 2:0 golovima Dioga Giote i Firmina. No, James Wide-Prowse je samo pet minuta kasnije smanjio na 2:1, a Suleman je u 28. minuti poravnao rezultat.

To nije bilo sve od napadača iz Gane koji je odmah po povratku na teren, u 47. minuti, donio potpuni preokret, a Adam Armstrong je u 64. minuti dodatno povisio na 4-2.

Kada se činilo da će momčad Jürgena Kloppa sezonu završiti onako kako je u cjelini izgledalo – porazom – Gakpo i Jota su u samo dvije minute izjednačili drugim golom u 73. minuti.

Aleksandar Mitrović opet se nije proslavio na Old Traffordu, promašio je penal za 2-0 u 22. minuti, što je Manchester United mogao kazniti i golovima Sancha i Fernandeza preokrenuti rezultat i slaviti 2- 1.

Leeds također nije uspio zadržati svoj status u Premier ligi nakon što je kod kuće izgubio 4-1 od Tottenhama, dok je posrnuli Chelsea remizirao povratnik u Ligu prvaka Newcastle na Stamford Bridgeu.

Prvak Manchester City na kraju je poražen na gostovanju kod Brentforda tijesnim rezultatom 1:0, golom Pinnocka u 85. minuti.