Najbolji srbijanski Teniser Novak Đoković neće moći da igra na ovogodišnjem US Openu, prenio je danas New York Times.
Đoković se prema trenutnom zakonu vodi kao nevakcinisani stranac i sa takvim statusom ne može da kroči na tlo Amerike bez vakcine protiv koronavirusa.
To bi moglo da se zaobiđe medicinskim izuzećem, što je opcija koju je srbijanski as pokušao i u Australiji, ali Teniski savez SAD (USTA) nema namjeru da od vlasti traži poseban tretman za Đokovića.
Đoković je već propustio Masterse u Indian Wellsu i Miamiju ove sezone jer nije mogao da pristupi teritoriji SAD.
Srbijanski Teniser na Otvorenom prvenstvu Amerike brani 1,200 bodova osvojenih prošle godine porazom u finalu od Daniila Medvedeva.
Turnir u New Yorku na programu je od 29. augusta do 11. septembra.
Tenis/katastrofalne-vijesti-za-novaka-dokovica-768250″>sport1.oslobodjenje.ba
