JUTRO POSLIJE VELIKOG POŽARA: OVO JE PODMETNUTO, HOĆE DA NAS OTJERAJU

20/02/2023

  • Požara ja bilo i prije, moja kuća je već gorjela, sada hvala Bogu nije, a šta će biti sa nama koji živimo ovdje, ne znam. Nismo spavali cijelu noć, vatrogasci su bili tu do prije skoro sat – kazala je žena koja živi u barakama koje su sinoć izgorjele u ogromnom požaru u Ustaničkoj ulici u Beogradu.
  • Ovdje živi 10 porodica, to je oko 50 ljudi. Mi smo tu evo već 12 godina. Sada smo bez kučet, a i mačeta. Ne znam gdje ćemo. Neki su se snašli i otišli da prespavaju kod poznanika i rodbine – kaže  žena.

Kako je rekla, vatrogasci su tu bili cijelu noć, a plamen je išao nekoliko metara u visinu.

Mi koji smo ostali nismo smjeli da spavamo. Ostale su tri barake netaknute, ali plašimo se, nismo smjeli da se vratimo da spavamo unutra. Ovdje ima i male djece, boje se puno – kaže nam ona.

Prem poznatim informacijama ovdje je postojalo je 11 baraka, a najmanje 7 je izgorjelo.

  • Na sreću, niko nije povrijeđen. Niko nas prije nije dirao, niko nije ni slutio na ovo, samo se desilo. Neke je uhvatilo i dok su spavali. Ne znam šta da kažem. Sumnjamo da je podmetnuto, možda pokušavaju da nas otjeraju, ali mi nemamo gdje – kaže jedna muškarac koji je čistio garež.

Gorjelo prije nekoliko dana

Ovdje je bio požara i prije samo nekoliko dana.

  • Zapalilo se tu komšijama nešto u kući ispod naše, svi smo potrčali kad smo čuli da negdje gori nešto. Počeli smo balonima vode da gasimo, ali vatra se brzo širila i počeli smo da bježimo. Uspjeli smo samo da izađemo i povedemo psa, pa da pozovemo vatrogasce – kaže muškarac koji sa porodicom živi u kući iznad koje je izbio požar.

Na pitanje da li im je neko ponudio alternativni smještaj, kažu da niko nije dolazio ni prije.

  • Sada su došli policajci, vatrogasci i ljekari. Čim se sve smirilo, svi su otišli. Prepušteni smo samo sebi – kaže drugi muškarac, prenosi Blic.

hayat.ba