
- Požara ja bilo i prije, moja kuća je već gorjela, sada hvala Bogu nije, a šta će biti sa nama koji živimo ovdje, ne znam. Nismo spavali cijelu noć, vatrogasci su bili tu do prije skoro sat – kazala je žena koja živi u barakama koje su sinoć izgorjele u ogromnom požaru u Ustaničkoj ulici u Beogradu.
- Ovdje živi 10 porodica, to je oko 50 ljudi. Mi smo tu evo već 12 godina. Sada smo bez kučet, a i mačeta. Ne znam gdje ćemo. Neki su se snašli i otišli da prespavaju kod poznanika i rodbine – kaže žena.
Kako je rekla, vatrogasci su tu bili cijelu noć, a plamen je išao nekoliko metara u visinu.
Mi koji smo ostali nismo smjeli da spavamo. Ostale su tri barake netaknute, ali plašimo se, nismo smjeli da se vratimo da spavamo unutra. Ovdje ima i male djece, boje se puno – kaže nam ona.
Prem poznatim informacijama ovdje je postojalo je 11 baraka, a najmanje 7 je izgorjelo.
- Na sreću, niko nije povrijeđen. Niko nas prije nije dirao, niko nije ni slutio na ovo, samo se desilo. Neke je uhvatilo i dok su spavali. Ne znam šta da kažem. Sumnjamo da je podmetnuto, možda pokušavaju da nas otjeraju, ali mi nemamo gdje – kaže jedna muškarac koji je čistio garež.

Gorjelo prije nekoliko dana
Ovdje je bio požara i prije samo nekoliko dana.
- Zapalilo se tu komšijama nešto u kući ispod naše, svi smo potrčali kad smo čuli da negdje gori nešto. Počeli smo balonima vode da gasimo, ali vatra se brzo širila i počeli smo da bježimo. Uspjeli smo samo da izađemo i povedemo psa, pa da pozovemo vatrogasce – kaže muškarac koji sa porodicom živi u kući iznad koje je izbio požar.
Na pitanje da li im je neko ponudio alternativni smještaj, kažu da niko nije dolazio ni prije.
- Sada su došli policajci, vatrogasci i ljekari. Čim se sve smirilo, svi su otišli. Prepušteni smo samo sebi – kaže drugi muškarac, prenosi Blic.
