Talijanski tenisač Yannick Siner na US Open dolazi kao svjetski broj 1.
Nakon što je preskočio Olimpijske igre, osvojio je naslov u Cincinnatiju.
Ali situacija s dopingom poremetila je stvari. Naime, utvrđeno je da je ilegalnu supstancu Klostebol unio tijekom magisterija u Indian Wellsu. A Međunarodna agencija za teniski integritet (ITIA) i nadležni sud utvrdili su da to nije učinio namjerno.
U intervjuu za ESPN govorio je o dvostrukim standardima, da se neki igrači tretiraju na jedan, a drugi na drugi način.
–Biti tu gdje jesam je sposobnost okupljanja stručnih ljudi. Tretirali su me kao i sve ostale. Razlog zašto sam nastavio igrati, rekao sam sada. Znali smo točno kako je dospio u moj organizam, znali smo odakle klostebol u spreju. Sve u svemu, prema meni su postupali nimalo drugačije. Proces je dug, dugo se čeka na rezultat i ne znaš što će biti. Nije to bilo lako razdoblje za mene, ali sam sretan, rekao je.
Zatim je dodao:
–Bili su to teški trenuci, trenuci preispitivanja. Drago mi je da je sve prošlo i da je veliki teret skinut s mojih ramena. Ne želim da drugi igrači prolaze kroz to. Nadam se da će ljudi shvatiti zašto su me pustili da igram i zašto nisam kažnjen. Mislim da sam sve objasnio. Kako je bilo i kako treba biti. Jer istragu moraju voditi na isti način za sve. Nadam se da će svi pokušati razumjeti, zaključio je Sinner.
Suparnik na startu US Opena mu je domaći igrač Mackenzie MacDonald.
Izvor: ( www.sportskacentrala.com / Javno.ba )
