back to top

(FOTO) Premijerligaška ‘‘ljepotica‘‘ otišla na stranu Igmana

Fudbaleri Igmana su u pravoj ljepotici Premijer lige Bosne i Hercegovine, u zaostalom susretu trećeg kola, savladali Tuzla City rezultatom 3:2.

Tuzlaci su bolje otvorili utakmicu i zaprijetili u osmoj minuti susreta preko Kuzmanovića koji je sa deset minuta iz veoma izgledne pozicije šutirao pored gola da bi četiri minute kasnije Smajlagićev šut izblokirao jedan fudbaler domaćeg tima. Igrala se 14. minuta utakmice kada se Dario prikrao Durakoviću iza leđa, no nije uspio iskoristiti njegovu grešku, te je ostalo 0:0.

Domaći su poveli nakon 20 minuta igre i to zahvaljujući majstorskom pogotku Durakovića iz slobodnjaka kojeg defanzivac Igmana nije slavio iz poštovanja prema bivšem klubu. Vodstvo domaćih nije dugo trajalo budući da je Pantelić svega nekoliko minuta kasnije donio izjednačenje gostima. Mehidić je centrirao, Smajlagić glavom proslijedio do Pantelića, a veznjak Tuzlaka majstorskim udarcem lijevom nogom matira golmana Igmana.

U 27. minuti Petar Mišić pokušava sa petnaestak metara, no golman domaćih dobro brani da bi u 36. minuti susreta crveni karton dobio Damir Mehidić što Igman zamalo nije iskoristio u finišu prvog dijela kada je Darko Bodul pogodio prečku, pa se na poluvrijeme otišlo pri rezultatu 1:1. Gosti su bili ravnopravni u nastavku uprkos igraču manje, pa su tako u 53. minuti zaprijetili preko Mišića, no rezultat se nije mijenjao.

Šest minuta kasnije Karjašević prijeti dalekometnim udarcem sa 25 metara, no golman domaćeg tima je odbranio njegov udarac da bi Igman poveo u 73. minuti susreta, a u listu strijelaca se upisao još jedan nekadašnji fudbaler Tuzla Cityja Mirsad Ramić. Dvije minute kasnije Eleouet je uposlio Smajlagića koji izglednu priliku ne pretvara u izjednačujući pogodak za Tuzlake.

Igman je u 76. minuti ostao sa igračem manje budući da je ‘‘pocrvenio‘‘ Alagić koji je napravio prekršaj na Eleouetu, a glavni sudija meča mu je pokazao direktan crveni karton što su Tuzlaci brzo iskoristili i u 82. minuti preko Smajlagića stigli do izjednačenja rezultata. Radost gostiju nije dugo trajalo budući da je u 84. minuti novu prednost domaćem sastavu donio iskusni Darko Bodul čime je postavljen konačan rezultat.

Igman je sa ova tri boda došao do sedmog mjesta na tabeli sa 12 osvojenih bodova dok je Tuzla City i dalje ostala prvoplasirana sa 16 bodova.

Igman – Tuzla City 3:2 (Duraković 20‘, Ramić 73‘, Bodul 84‘; Pantelić 22‘, Smajlagić 82‘)