Dvojica razbojnika opljačkala su četiri turska državljanina, vezali ih te im ukrali novac i telefone.
Kako nam je potvrdio Adnan Beganović, potparol MUP-a USK-a, u razbojništvu su učestvovale dvije osobe iz Velike Kladuše, koje su fizički napale, vezale i opljačkale četiri osobe.
- Mještanin Todorova se javio u PS Velika Kladuša, te je prijavio da mu se obratilo lice iz Turske koje je kazalo da je nad njim i njegova tri sunarodnjaka uz upotrebu vatrenog oružja i sile izvršeno razbojništvo i da su im otuđeni mobiteli i novac. On je navodno uspio pobjeći, dok je rekao da se njegova tri sunarodnjaka nalaze u napuštenoj kući Todorovo – pojašnjava Beganović.
Dodaje da su pripadnici policije odmah izašli na lice mjesta, te da su ostala tri strana državljanina pronašli u kući zvanoj ‘Kuća duhova’.
- U neposrednoj blizini je pronađeno lice S.E. (36), koga su oni opisali kao jednog od počinioca. On je na početku negirao navode, ali obilaskom terena kuće, policija je pronašla plinski pištolj sa pet metaka u šaržeru. Osumnjičeni je potvrdio da je zajedno sa kolegom inicijala D. S.(25) izvršio razbojništvo nad stranim državljanima – kazao je Beganović za Hayat.ba.
O svemu je obaviješteno Kantonalno tužilaštvo. Za drugim razbojnikom se još traga.
Kako nam je kazao Beganović, riječ je o migrantima iz Turske.
(M.S.)
