Đokovićova odluka: Neće učestvovati na turniru u Beogradu

27/08/2024

Najbolji tenisač svih vremena Novak Đoković je nakon pobjede nad Moldavcem Raduom Albotom na početku US Opena objavio da ove godine neće učestvovati na ATP turniru u Beogradu.

Razlog tome je priprema za završni Masters u Torinu.

– Nažalost, ove godine neću biti na tom turniru, ali želim organizatorima puno uspjeha. Nadam se da će ostali srpski teniseri igrati, da će biti bolje ime. Tjedan prije Mastersa u Torinu je nezgodan, pred kraj sezone. Mnogi završavaju sezonu nakon Bersija. Vidjet ćemo kako će biti, siguran sam da će uspjeti rekao je Đoković na konferenciji za novinare nakon prolaska u drugo kolo US Opena i dodao:

– Ove godine je postojala mogućnost polaganja licence na dvije godine. Ta licenca ne pripada nama, nego turniru u Sankt Peterburgu i zbog situacije u Rusiji se dosta mijenjala. Drago mi je što imamo dvogodišnju garanciju“, rekao je Đoković.

Turnir u Beogradu će se održati od 2. do 9. studenog, a završni masters u Torinu od 10. do 17. studenog.

Izvor: ( www.sportskacentrala.com / Javno.ba )