Novak Đoković je reagovao na doping skandal koji je povezan sa Jannikom Sinnerom, najboljim igračem svijeta.
Svjetska anti-doping agencija (WADA) nedavno je uložila žalbu protiv oslobađajuće presude u slučaju Jannika Sinnera, koji je u martu bio pozitivan na klostebol, zabranjenu supstancu.
Italijan je kažnjen oduzimanjem 400 bodova i novčanom kaznom, ali sada se traži i suspenzija.
Iako zabranjena supstanca nije uticala na Sinnerove rezultate i on ju je slučajno unio, WADA je uložila žalbu na presudu i čeka se nova odluka suda, prenose vijesti.
„Mislim da je očigledno da imamo sistem koji ne funkcioniše dobro. Previše nedosljednosti, previše upravljačkih tijela… Sve ovo oko Jannika Sinnera ne pomaže našem sportu. Nadam se da ćemo se brzo vratiti tenisu… Impresivno je kako Sinner uspijeva da održava visok nivo igre usred ovog procesa“, rekao je Đoković prije Mastersa u Šangaju.
Želi da se situacija što prije riješi.
„Ova situacija nije pozitivna za naš sport i nadam se da ćemo je brzo riješiti. Bez obzira na ishod, želim da se brzo okonča. To je sve što imam da kažem.“
Sinner je u srijedu izgubio u finalu Pekinga od Carlosa Alcaraza nakon preokreta rezultata.
(24sata.info)
Objava Đokovića o Sinneru i dopingu: Očigledno je da sistem ne funkcioniše prvo se pojavila na 24sata.ba.
Izvor: ( 24sata.info / Javno.ba )
