Đoković je u fantastičnom četvrtfinalnom okršaju poražen 3:1 u setovima nakon 4 sata i 16 minuta igre, a nakon meča je izjavio da je Nadal apsolutno zaslužio pobjedu.
“Bio je bolji igrač u važnim poenima”, rekao je Đoković i dodao:
“Pokazao je zašto je veliki šampion time što je zadržao mentalnu snagu i završio meč na onaj način. Čestitke njemu i njegovom timu, nema sumnje da je zaslužio ovo”, rekao je Đoković.
Potom je prvi Teniser svijeta dobio pitanje da prokomentariše Nadalove probleme sa povredama, s obzirom da su ga u Parisu mnogi otpisivali zbog problema sa hroničnom povredom stopala.
Đoković je rekao ono što u posljednje vrijeme mnogi misle.
“Nisam vidio nikakve probleme. Ovo nije prvi put da samo nekoliko dana nakon što je povrijeđen i jedva hoda, izađe na teren i bude 100% fizički spreman. Uradio je to mnogo puta tokom karijere, tako da nisam iznenađen”, rekao je Đoković.
Tenis/dokovic-o-nadalovim-povredama-jedva-hoda-a-onda-izade-i-bude-na-100-nije-mu-prvi-put-i-nisam-iznenaden-763870″>sport1.oslobodjenje.ba
