Srpski tenisač Novak Đoković postao je olimpijski prvak ove godine u Parizu, glavnom gradu Francuske.
Ovo je bila jedina titula iz njegove kolekcije priznanja koja mu je nedostajala.
Iako se mogao vratiti u Pariz ove jeseni, Đoković je odustao od sudjelovanja na Mastersu gdje je prije godinu dana osvojio trofej.
Ovaj potez rezultirao je gubitkom od 1000 bodova na ATP listi idućeg ponedjeljka, gdje je trenutno četvrti sa 6210 bodova.
Srpski tenisač ove godine fokusirao se na Grand Slam turnire i prioritetima, ne obazirući se previše na poredak na ATP listi.
Ne očekuje se da će Đoković nastupiti u Torinu na Završnom Mastersu sezone.
Izvor: ( www.sportskacentrala.com / Javno.ba )
