Od nedjelje, 12. juna, svi putnici koji budu htjeli ući u SAD morat će imati negativan test na covid-19, a međunarodni putnici će i dalje morati biti vakcinisani, prenosi Radiotelevizija Srbije (RTS).
To znači da Đoković, koji se nije vakcinisao, po važećim pravilima neće moći ući na područje SAD-a.
Prvi Teniser svijeta je zbog odluke da se ne vakciniše već propustio dva mastersa na tlu SAD-a – Indian Wells i Miami, kao i prvi Grand Slam sezone u Australiji.
US Opena, inače, počinje 29. augusta, pa još postoji mogućnost da američka vlada izmjeni pravila ulaska u zemlju i da Đoković zaigra na terenima Flushing Meadowsa.
