Vlasti u Australiji odlučile su promijeniti pravila ulaska u zemlju, javljaju tamošnji mediji.
Prema novim mjerama, strani državljani neće morati prijavljivati svoj cijepni status, čime jedna od mjera uvedenih tijekom pandemije koronavirusa ne vrijedi.
Ovu vijest potvrdio je australski ministar zdravstva Mark Butler, koji je 6. srpnja najavio izmjenu Zakona o biološkoj sigurnosti.
Prema tim pravilima Novak Đoković će moći nastupiti u Melbourneu na Australian Openu. Prepreka može biti i zabrana ulaska u zemlju zbog deportacije, koja po zakonu traje tri godine. No, više puta se isticalo da bi ta zabrana mogla biti ukinuta u slučaju Đokovića.
www.sportskacentrala.com
