Dino Merlin je bio gost na koncertu pjevačice Vesne Zmijanac, a za tamošnje je medije progovorio detaljnije o životu, ali i o njihovom odnosu.
Pjevač je, inače, rođen u Sarajevu gdje i danas živi u obiteljskoj kući.
-Nakon 11 godina ponovno pjevam u Sarajevu, u mom rodnom gradu, to je jako lijep osjećaj. Tri puta će biti Koševo, petak subota i nedelja – sa osmijehom priča Dino, a na komentar da je to veliki broj publike koja će doći iz cijele regije, kaže:
-Bit će puno svijeta. Lijep je osjećaj da pjevam na ulicama gdje sam te pesme pretežno napisao i tim mahalama, u tom miljeu gdje sam odrastao i koji su me napravili onim što jesam – istakao je pjevač.
Vesn i Dino su pred punom Arenom u Beogradu otpjevali hit “Jorgovani” kada se on obratio pjevačici emotivnim rečima:
-Upoznao sam jednu divnu ženu koja mi je pružila ruku kada mi je bilo potrrebno. Kada sam bio jako mlad i kada nije bilo mnogo ljudi koji su mi pružili ruku, ona je prepoznala potencijal u meni. Prepoznala je ovu pjesmu i toliko nas je zadužila sa svojim instinktom, osjećajem i talentom da prepozna pjesmu – rekao je Merlin o kolegici.
@alo_portal VESNA NA IVICI SUZA: Merlin joj se obratio emotivnim rečima i zahvalio! #alodnevnenovine #alo #aloonline #alonovine #fyf ♬ original sound – Alo_portal
Vesna je ranije otkrila kako je zaista došlo do toga da sa kolegom iz Sarajeva snimi duet, te da trenutak kada je prvi put zasvirao i zapjevao tu pesmu za njega nije bio ni malo prijatan.
-Nisam bila uobražena, naprotiv. Ja sam u to vrijeme jedina znala tko je on. Kod nas još nije bio priznat, a u Bosni je bio netko i nešto. Ali, ja sam znala za dvije njegove pjesme koje sam mnogo voljela, ali nisam znala čovjeka. Tad je on već imao “Bosnom behar probeharao”, “Je l’ Sarajevo gde je nekad bilo”… I to sam ja znala, ali drugi nisu znali – počela je Vesna.
-Onda je on došao jednog dana, onako, sa svojim menadžerom na: “Kuc-kuc, ja stig’o, ja sam donio nešto, donio sam hit”, na što su ovi oko mene: “Ma, kakav hit…”. Ja ga gledam, pa nije lud da dođe iz Sarajeva bezveze, mora da ima keca u rukavu, došao je u Beograd samo zbog mene. Odemo mi u studio, treba mu gitara da odsvira. Bilo je tu ljudi, snimali su nešto. Sad, on meni pjeva: “Koliko sam puta umro, a ti me oživjela… Koliki sam pijanac bio, a ti me otrijeznila…”. Kad, moj menadžer kaže: ‘To nije ništa!’ – prisjetila se pjevačica u podkastu Bokija 13.

-Kažem ja: ‘Pevaj!’. Čujem ja… Pjesma, da je recituješ – mora da valja, a ne da pjevaš! Vidim ja kako ću to da otpjevam… A on kaže, srce moje: ‘Možeš ti to i sama pjevat’, ne moraš sa mnom…’. Ne… Ja kažem: ‘Ne! Ti i ja ćemo ovo zajedno otpjevati!’. Sad on, razočaran, onako, što nisu svi popadali tu u nesvest, kaže: ‘Ja ću moj dio otpjevati i ja idem, a ti poslije pjevaj kol’ko hoćeš i što hoćeš.’ On je sav tako “kratak”. I tako i uradi. Otpjeva svoj dio i ode. Ja ostanem sa snimateljem, modulaciju smo napravili sami, bez njega, a meni žao što njega sad ništa ne zanima. Kornelije Kovač je radio aranžman. Nitko nije nešto pao na nos, samo sam ja unutar sebe znala da će to biti veliki hit i da treba vremena. Dobrivoje Marinski i Vlada Jovanović su mi tad bili menadžeri – ispričala je Vesna Zmijanac tada.
S.M
Dino Merlin stigao u Srbiju, pa progovorio o Sarajevu i odrastanju u mahali! Express.
