No, dolaskom nove vlasti i načelnice Petre Radić (Nezavisna lista mladih) Bandiću se ta titula oduzela.
Naime, općinska Komisija za dodjelu javnih priznanja na zahtjev Kluba SDP-a i vijećnika Zorana Radonića jednoglasno je donijela odluku o opozivu s obrazloženjem kako smatra da ”iskazana čast nije zaslužena s obzirom na dokazanu kriminalnu prošlost i više od 250 krivičnih prijava protiv Milana Bandića i njegovih saradnika, čime se nanosi šteta ugledu općine, kao i samoj vrijednosti dodijeljene titule”.
- Pri dodjeli se nije poštovala niti se provela propisana procedura za dodjelu priznanja, a povod je bilo poklonjeno vatrogasno vozilo, koje je bilo nekvalitetno i neadekvatno za potrebe našeg DVD-a – navodi se u obrazloženju odluke o oduzimanju počasti danas pokojnom Bandiću.
Na sjednici Općinskog vijeća, koje je jednoglasno donijelo odluku, bilo je sedam od ukupno 13 vijećnika (šest predstavnika NLM-a i jedan SDP-a), piše Jutarnji.
hayat.ba
