CRAIG: PITAO SAM PRODUCENTICU MOGU LI UBITI JAMESA BONDA, NJEN ODGOVOR JE ŠOKIRAO!

19/12/2022

Sada je slavni glumac u podcastu za BBC Radio 4 rekao da mu nimalo nije žao što je “ubio” Jamesa Bonda.

  • Ne, nikako. Nevjerovatno sretnih 17 godina svog života sam proveo radeći ovo- njegov je odgovor na pitanje žali li zbog ovakvog raspleta situacije.
  • Ostavio sam tu ulogu tamo gdje sam i htio. Data mi je prilika da to učinim posljednjim filmom- objasnio je.

Rekao je i da Bond nije zaista ubijen, već će se vratiti s novim glumcem.

  • On nije stvarno mrtav. Ja sam otišao, ali na kraju No Time to Die piše da će se Bond vratiti-  objašnjava glumac.

O ubijanju lika razgovarao je s Barbarom Broccoli.

  • Ne znam zvuči li ovo neiskreno, ali pitao sam Barbaru davno, još 2006., ako napravim sve ove filmove i napravim ih kako treba, mogu li ubiti Bonda. Ona mi je rekla da mogu- otkriva Craig.
  • Razmišljao sam o sebi, svojoj odgođenoj karijeri, pokušavao sam smisliti kako bi to funkcioniralo, ali također razmišljao sam o onome šta su učinili s Casino Royaleom- rekao je.

Podsjetimo, Craig je glumio Bonda u pet filmova, ali rekao je da je zapečatio sudbinu svog lika još u vrijeme prvog svog filma o Bondu, Casino Royalea iz 2006. godine.

  • Iskreno sam mislio da ću snimiti jedan film o Bondu, a onda će biti gotovo. Ali tada smo već znali da imamo hit. Shvatio sam koliko je to ogromno pa sam rekao Barbari: ‘Koliko još? Tri? Četiri?’ Rekla je: ‘Četiri!’ Rekao sam: ‘OK. Mogu li ga onda ubiti?’ Rekla je: ‘Da’- rekao je 54-godišnji glumac.

Upravo to se dogodilo u Craigovom petom i posljednjim nastupu u ulozi Jamesa Bonda, u filmu No Time to Die.

  • Rekao sam: To je to. Ne želim više ništa raditi – rekao je Craig.

Uprkos tome, htio je dati špijunu plemenitu smrt, zaduživši Phoebe Waller-Bridge, koja je radila na scenariju filma, da stvori kraj koji pokazuje Bondovu ljudskost.

Video pogledajte OVDJE.

hayat.ba