Američki tenisač Taylor Fritz sinoć ostvario je svoj prvi Grand Slam finale u karijeri, na home terenu na US Openu, protiv sunarodnjaka Francisa Tiafoea. Kroz dramu u pet setova i zaostatak od 2:1.
Ovaj trijumf Amerikancima je donio prvo finale u New Yorku od 2006. godine, kada je Roger Federer pobijedio Andyja Roddicka. Od tada je prošlo 18 godina, a Roddick je bio posljednji Amerikanac koji je osvojio US Open 2003. godine.
Zajedno s Jessicom Pegulom, Fritz je ponovio uspjeh iz 2002. godine, kada su Amerikanci posljednji put imali predstavnike u finalu obje konkurencije u istoj sezoni.
Fritz je 12. američki igrač koji je igrao u finalu na domaćem terenu. Pete Sampras je trijumfirao na pet turnira, što je rekord.
I Fritz i Sinner će imati priliku da prvi put u svojim karijerama podignu trofej u New Yorku. Finale je zakazano za sutra u 22 sata po srpskom vremenu.
Izvor: ( www.sportskacentrala.com / Javno.ba )
