Srbijanski tenisači više ne nastupaju na US Openu nakon što je Novak Đoković eliminiran.
Daniel Nestor, Kanađanin srpskog porijekla, imenovan je u Međunarodnu tenisku kuću slavnih. Zajedno s Ruskinjom Marijom Šarapovom i braćom Bryan za klasu 2025.
Igrao je u paru s Nenadom Zimonjićem kada su 2008. završili kao najbolji svjetski parovi kada su osvojili Wimbledon i završni masters sezone. Tako su osvojili 2009., Wimbledon i još osam naslova. Prekidom suradnje osvojen je Roland Garros i još jedno ATP finale.
Nestor je u karijeri osvojio 91 naslov uz 1062 pobjede. Partner mu je također bio Mark Knowles. Povukao se iz tenisa 2018. Nakon glasovanja navijača tijekom rujna i listopada ove godine, slijedi potvrda imenovanja koje će službeno biti dogovoreno u kolovozu sljedeće godine.
Rođen je u Beogradu 1972. godine, ali su mu se roditelji preselili u Kanadu. Od srpskih igrača nitko još nije primljen u Kuću slavnih. Do sada je ta čast pripala 267 tenisača iz 28 zemalja.
Izvor: ( www.sportskacentrala.com / Javno.ba )
