Španjolski tenisač Carlos Alcaraz je uspio da se plasira u četvrtfinale turnira u Šangaju nakon što je savladao Gaela Monfilsa u dva seta (6:4, 7:5).
Alcaraz je ostvario svoju 12. uzastopnu pobjedu i nakon trijumfa je izjavio da se osjeća odlično i da je u posljednjih mjesec dana u najboljoj formi.
– Trudio sam se da ostanem smiren i kontroliram emocije tokom cijelog meča, što je povećalo moje izglede za pobjedu. Imao sam nekoliko šansi za break u drugom setu, ali nisam ih iskoristio, ali sam ostao priseban. Znao sam da će doći još prilika, pa sam pokušao da ostanem maksimalno smiren… Igram odličan tenis cijeli mjesec, osjećam lopticu sjajno, mnogo bolje nego na američkoj turneji i zadovoljan sam igrom i sretan zbog pobjede istakao je sjajni tenisač.
Alcaraz će se u borbi za polufinale susresti sa pobjednikom meča Paul-Machác.
Izvor: ( www.sportskacentrala.com / Javno.ba )
