Srbijanski tenisač Novak Đoković ni ove godine neće moći nastupiti na dva američka Mastersa zbog pravila cijepljenja u SAD-u.
Američka vlada službeno je produžila zahtjev za ulazak u zemlju, prema kojem putnici moraju priložiti dokaz o najmanje dva cijepljenja protiv covida. Ponovno je žestoko reagirao novinar Ben Rotenberg, koji se prije toga u nekoliko navrata sukobio s Đokovićem.
– Nadao sam se da status cijepljenja neće biti važan slučaj u muškom tenisu 2023. Ali evo nas opet… Ovo proširenje pravila jasno pokazuje da se Đoković ne bi trebao primjenjivati i čekati da se napravi ždrijeb (kao 2022.) bi otišao u mirovinu rekao je Rothenberg.
Indian Wells na programu je od 3. do 19. ožujka, a Miami od 22. ožujka do 2. travnja.
www.sportskacentrala.com
