back to top

AO: Nadal nokautirao Drapera – Sports Central

Španjolski tenisač Rafael Nadal plasirao se u drugo kolo Australian Opena nakon što je svladao Britanca Jacka Drapera rezultatom 3:1 u setovima.

Jedan od najboljih tenisača svih vremena mučio se u prvom setu, ali je u 12. gemu uspio napraviti break i dobiti ga u svoju korist. . Drjper je sjajno započeo drugi set, vezao četiri gema i vrlo brzo poravnao rezultat protiv sjajnog Nadala.

Nadal je u nastavku podigao razinu igre, u četvrtoj igri trećeg seta nakon velike drame i niza propuštenih prilika došao do breaka i poveo s 3:1. Draper je nekako uspio vratiti break i izjednačiti na 4:4. Potom se Nadal još jednom pojačao i po drugi put oduzeo servis suparniku te došao do prednosti od 2:1.

U posljednjem setu Nadal je igrao dominantno i lako svladao Drapera te tako osigurao drugo kolo prestižnog turnira.