Zverev u boljoj formi, Nadal se oprostio od Pariza

Derbi između Alexandera Zvereva i Rafaela Nadala odigran je u 1. kolu Roland Garrosa. Mlada Njemica je pobijedila pobjednicu 14 turnira u Parizu s 3-0 u setovima (6:3, 7:6, 6:3).

Dobar dan svima. Želim se zahvaliti svima, teško mi je govoriti. Možda je ovo posljednji put da sam ovdje pred vama. Nisam potpuno siguran. Osjećaj koji sam danas doživio teško je opisati riječima, poseban trenutak za mene da osjetim ljubav ljudi na mjestu koje najviše volimrekao je Nadal nakon meča.

U drugom setu Nadal je bio blizu izjednačenja na 1-1, servirajući za set pri rezultatu 5:4. Ipak, Zverev je uspio vratiti se, a potom doći do 2:0 u tie-breaku.

U trećem setu, Španjolac je bio dobar sve dok nije stigao do 7. gema, kada je Zverev prelomio meč.