back to top

Zverev izborio finale u Madridu! Ko će biti prvak 2022.

Zverev je tako nastavio svoju tradiciju na madridskom Mastersu, na kojem je svaki put kad bi prošao četvrtfinalu prepreku stigao do finala.

Iz dosadašnja četiri nastupa ima dva pobjednička trofeja (2018. i 2021.) te dva poraza u četvrtfinalima od kojih je jedan (2019.) bio upravo od Tsitsipasa.

Ovo je bio njihov 11. međusobni dvoboj u kojem je 25-godišnji Zverev stigao do četvrte pobjede, ali prve na zemljanoj podlozi, uzvrativši tako 23-godišnjem Grku za nedavni polufinalni poraz u Monte Carlu.

zverev

Za pobjedu u ovom dvoboju ponovno je odlično servirao i samo ga je jedan lošiji servis gem koštao gubitka drugog seta. U prvom i trećem setu ostavio je Tsitsipasa bez prilike za ‘break’.

Zverev u finalu čeka iznimno težak posao i Davis Cup ozračje, s obzirom na to da će protiv sebe imati novu špansku tenisku senzaciju, 19-godišnjeg Carlosa Alcaraza.

Mladi španjolac je dan poslije prve pobjede u dvobojima s Rafaelom Nadalom u epskom meču sa 6-7 (5), 7-5, 7-6 (5) savladao prvog tenisera svijeta Novaka Đokovića, nakon tri sata i 35 minuta iznimne borbe.

u nevjerojatnom meču alcaraz je svladao i novaka za finale
U nevjerojatnom meču Alcaraz je svladao i Novaka za finale

Zverevu na ruku ne ide ni činjenica da je svoj polufinalni meč završio u 1.10 minuta iza ponoći, 17 i po sati prije predviđnog početka finalnog obračuna.

No, u dosadašnja dva meča s Alcarazom Nijemac je ostvario dvije uvjerljive pobjede, no oba puta je to bilo na tvrdoj podlozi i u doba dok je teniski svijet još uvijek upoznavao uspinjuću zvijezdu.

Alcaraz je u sjajnom nizu koji će pokušati nastaviti i u madridskom finalu – u posljednjih šest mečeva protiv suparnika iz društva desetorice najboljih tenisera svijeta ostvario je šest pobjeda.