21.6 C
Sarajevo
Pet, 08, 22

Zrinjski i Bilbija zaokružili nestvarnu sezonu u Premijer ligi BiH

Fudbaleri Zrinjskog pobijedili su Rudar u Prijedoru 0:2 u 33. kolu Premijer lige BiH i tako sumirali nestvarnu sezonu.

Plemići su tako odigrali i zadnju utakmicu za sezonu 2021/2022. koja će ostati upisana kao najdominantnija ikada u historiji bh. fudbala. Najbolja definitivno u historiji HŠK Zrinjski Mostar.

Mrežu su ostale netaknute poslije prvih 45 minuta. A onda je u drugom dijelu na scenu stupio najbolji fudbaler Premijer lige BiH Nemanja Bilbija.

Napadač Mostaraca savladao je Nemanju Šćekića u 66. minuti susreta. Četiri minuta prije kraja meča Bilbija je drugim golom na utakmici, a 33. u sezoni donio Zrinjskom 26. pobjedu sezone. Pored toga ekipa Sergeja Jakirovića remizirala je 6 puta, a zanimljivo da im je jedini poraz nanio tim Radnika iz Bijeljine, koji naredne sezone neće igrati u društvu najboljih. Zrinjski ima impresvinu i gol razliku. Dali su 74, a primili svega 14 golova.

I momčad Rudara od naredne sezone će igrati Prvu ligu Republike Srpske, jer su sezonu okončnali na posljednjem 12. mjestu.

-

Sutra će biti odigrane i preostale četiri utakmice sezone. Tri meča se igraju od 17 sati. Leotar-Tuzla, Posušje-Borac i Sloboda-Željezničar. Zavjesa na sezonu 2021/2022. biće PL BiH biće spuštena na stadionu Pecara gdje će igrati Široki i Radnik.

33. kolo u petak 26.5.2022. godine otvorili su Velež i Sarajevo, a Rođeni su slavili ubjedljivu pobjedu 3:0.

Objava Zrinjski i Bilbija zaokružili nestvarnu sezonu u Premijer ligi BiH pojavila se prvi puta na Gol.ba.