Sarajevo
Sri, 10, 22

VATERPOLO Liga prvaka: Zvezda se pobjedom oprostila

Spandau – Crvena zvezda 11:12 (2:3, 3:3, 4:3, 2:3)

Vaterpolisti Crvene zvezde svladali su Spandau u gostima u 14. kolu skupine B Lige prvaka. Cijeli susret bio je neizvjestan, a obje ekipe su se izmjenjivale u vodstvu. Presudio je pogodak gostiju u samom finišu

Crveno-bijeli su poveli golom Gavrila Subotića. Sam početak nije bio učinkovit. Tankosić je donio Zvezdi 2-0 u trećoj minuti prve dionice.

Spandau je tada uspio smanjiti na 3:2. Potom su izjednačili i nastavili u takvom ritmu.

Njemačka je u drugoj dionici došla do preokreta i povela 5:4. Zvijezda je vratila vodstvo s dva pogotka.

S tim rezultatom otišli smo na odmor.

Dedović je u nastavku izjednačio rezultat. Tada je Smiljević izbačen iz redova Zvezde zbog tri osobne greške.

Domaćini to koriste i ponovno vode, ovaj put s 8:7. Crveno-bijelo još uvijek drže konektor.

S 9:9 ušli smo u posljednju trećinu.

Svojim golom otvorio je Gavril Subotić. Potom je ušlo u neizvjesnu završnicu. Restović je Nijemcima donio izjednačenje na 44 sekunde do kraja.

Tada je Strelezki isključen iz domaće momčadi, što je iskoristio Tankosić i šest sekundi prije kraja donio Zvezdi trijumf za kraj natjecanja.

Gavril Subotić je bio stopostotan i predvodio je Zvezdu s četiri gola. U momčadi Spandaua istaknuo se Nikola Dedović s tri pogotka bez promašaja.

Obje momčadi odavno su izgubile sve šanse za plasman na završni turnir.

Fotografija: Ilustracija