Vaterpolisti Novog Beograda pobjednici memorijalnog turnira!

02/10/2022

Vaterpolisti Novog Beograda pobjednici su prvog Memorijala Vlaha Bata Orlića koji je prethodna tri dana odigran na bazenu Sportskog centra “11. Travanj”.

U finalu su Novobeograđani uvjerljivo svladali Ferencvaroš sa 16:11 i zasluženo osvojili prvo mjesto.

Ferencvaroš je bolje krenuo u utakmicu. Poveli su Mađari s 3:1, no izabranici trenera Živka Gocića ubrzo su uspostavili dominaciju u bazenu. U deset minuta igre furioznom serijom 9:1 napravili su preokret i došli do vodstva koje do kraja nisu ispuštali. Angelos Vlahopoulos i Strahinja Rašović bili su najefikasniji u redovima aktualnih regionalnih i srpskih prvaka sa po tri pogotka.

Centar Novog Beograda Duško Pijetlović proglašen je za najboljeg igrača turnira, dok je golman Partizana Jevgeni Kostrov izabran za najboljeg golmana. Priznanja najuspješnijima uručio je Nikola Penić, gradski tajnik za sport i mlade.

Treće mjesto na ovom turniru osvojio je Solnok koji je savladao Partizan sa 10:9, dok je u duelu za peto mjesto Noisy le sec bio bolji od Novobeogradskog Vukova rezultatom 15:10.

www.sportskacentrala.com