Tuzla City odigrao prijateljsku utakmicu sa Guberom, klub iz Srebrenice

Tuzla City odigrao prijateljsku utakmicu sa Guberom, klub iz Srebrenice dobio i finansijsku pomoć

24/05/2022

Na stadionu FK Guber Srebrenica u toku je prijateljska utakmica između “Gubera“ i FK Tuzla City. Ovaj događaj je organiziran u sklopu manifestacije “Dani Srebrenice 2022”.

Potpredsjednik kluba FK Guber Srebrenica Faruk Smajlović kazao je za Fenu da je za njih čast da ugoste vice šampiona premijer lige ekipu Tuzla Cityja.

– Uručili su nam jedan ček u vrijednosti 5.000 KM i zahvalni smo na donaciji koja nam je došla u pravo vrijeme. Također, i mi smo njima uručili simboličan poklon, kazao je Smajlović.

Predsjednik kluba Tuzla City Almir Husić kaže da su se obradovali pozivu za gostovanje.

– Rado smo se odazvali pozivu i donirali smo 5.000 KM FK Guber. Nadamo se i daljoj zajedničkoj saradnji. Također, razgovarali smo o mladim fudbalerima i nadamo se da će neko od tih mladića doći u naš klub i da će jednog dana biti dobri fudbaleri i naslijediti Pijanića i Džeku, kazao je Husić.

Fudbaler Tuzla Cityja Andan Džafić danas u Srebrenici igra prijateljsku utakmicu i Feni je kazao da mu je izuzetno drago što danas igra s fudbalerima Gubera. Džafić je jedanest godina trenirao fudbal u Češkoj, a već dvije godine igra za klub Tuzla City.

– Čast nam je što smo došli da igramo utakmicu sa fudbalerima 'Gubera'. Rezultat utakmice je u drugom planu, važno je da se odigra dobro utakmica i da se niko ne povrijedi. Inače, u ovoj sezoni sam postigao dvanaest golova. Mladima poručujem da se bave sportom. potcrtao je Džafić.

sport1.oslobodjenje.ba